0 грн
Зробити замовленняЗміст
1. Про пастилу
1. 1. Тонка щільна пастила (смоква)
1. 2. Пухка або повітряна
1. 3. Зефірна
2. Користь натуральної пастили
3. Рецепти приготування натуральної пастили
3. 1. Яблучна пастила
3. 2. Бананова пастила
3. 3. Вишнева пастила
Натуральна пастила - це відмінні ласощі для тих, хто хоче правильно харчуватися, при цьому не додавати зайві кілограми. В її складі - фрукти, ягоди або овочі, які містять безліч вітамінів, мікроелементів.
Не всі знають, що таке пастила. Так як зазвичай таким словом називають білі м'які прямокутні палички, які продаються в коробках в магазинах. Але це лише різновид даних ласощів.
Існує 3 види пастили:
Така пастила робиться з фруктів, ягід або овочів, перемішаних в пюре, шляхом висушування вологи. Вона має щільну струткуру й натуральний смак фрукта чи ягоди. Для приготування часто додають цукор, мед, горіхи та деякі спеції. Тонку пастилу можна приготувати в духовці або в дегідраторі (електричній сушарці).
Така пастила дуже популярна, вона також відома як: белєвска, коломенська та ржевська. Вона схожа на повітряний бісквіт, але без використання борошна. В основі її приготування використовується яєчний білок та яблучне пюре. Також додають мед, цукор, лимонну кислоту. Це все збивається до повітряного стану. Повітряна пастила може бути багатошарова та різних кольорів.
Зефірна пастила нагадує звичний нам зефір. Вона робиться на основі яблучного пюре, оскільки в приготуванні використовується менше цукру, білків та згущувача ніж в зефірі, паситила виходить менш приторна й має виражений фруктовий смак.
У мережевих магазинах частіше можна зустріти зефірний варіант. Але так як в подібних ласощах присутній цукор, то користь пастили, приготовленої таким чином, менше, ніж в продукті, зробленому без додавання підсолоджувача. Більше цінується пастила, де не використовується цукор. Її готують з пюре яблук або ягід в електричній сушарці або в духовці. Виходить щільна натуральна пастила без цукру.
Натуральна пастила - це фруктове пюре висушене в сушарці або духовці, корисний та поживний десерт. Така пастила прекрасно підходить для тих, хто хоче скинути зайві кілограми, так як вона замінює звичайні солодощі. В цьому випадку краще використовувати рецепт без цукру. Для приготування цієї смакоти підійдуть такі фрукти, овочі або ягоди, як:
У 100 г гарбузової пастили всього 45 кілокалорій. У гарбузовій пастилі - майже 21% вітамінів та 22% бета-каротину.
Натуральна пастила з ківі є екзотичним та приємним ласощем. Якщо її вживати регулярно, тоді вона допоможе:
А ось яку користь подарує пастила з вишні. Вона:
Оскільки такі ласощі не піддаються сильному нагріванню, варінню та кип'ятінню, то тут зберігаються основні вітаміни.
Фруктова пастила також має безліч корисних властивостей, має прекрасний смак.
Існує безліч рецептів, які дозволяють створити ці дивовижні ласощі. Дізнавшись, як зробити пастилу вдома, можна буде готувати ці корисні самоколики, використовуючи відповідні ягоди, фрукти або овочі.
Щоб зробити корисні десерти з пастили, знадобиться ягідне, овочеве або фруктове пюре. Деякі види можна заздалегідь піддати тепловій обробці.
Приготовлена пастила в домашніх умовах багатьом смачніша, якщо спочатку зняти з яблук шкірку. Але можна й опустити цей процес та залишити шкірку, адже в ній теж містяться вітаміни.
Покрокова інструкція допоможе зробити смачну яблучну пастилу:
За таким же принципом готується в духовці і пастила з інших видів натуральних фруктів. Можна підсушувати такий продукт на спекотному сонці. Але, наприклад, для приготування яблучної пастили на це піде близько тижня.
Не у всіх на дачі є плита з духовкою, та й сонячної погоди для такої тривалої сушки може не бути. Тому виручить сучасний девайс. Дізнавшись, як зробити пастилу в сушарці, можна буде приготувати ці ласощі за 12-16 годин.
Поетапні дії:
Якщо бананова пастила буде зберігатися тривалий час, то можна її скачувати рулетом разом з пергаментом, а при подачі прибирати його. Ще один варіант - перед скачуванням присипати поверхню пастили невеликою кількістю цукрової пудри.
Найкраще зберігати пастилу в добре закритих паперових пакетах або в закритих кришками скляних банках.
Ось як приготувати корисну вишневу пастилу:
Вишнева пастила сподобаються не тільки дорослим, але й дітям. Тому такий натуральний та корисний десерт варто самому їсти та давати підростаючому поколінню.
Щоб зберегти максимум корисних вітамінів продукту, пастилу необхідно сушити при температурі 45-55 градусів за Цельсієм.