0 грн
Зробити замовленняЗміст
Правильно приготовлена пастила з яблук — ласощі, які люблять не лише діти, а й багато дорослих. Її легко готувати, тому рецепт мало змінився протягом століть. Хоча умови стали простішими, до того ж можна задіяти сучасне обладнання на кшталт дегідратора, щоб прискорити процес. Перед тим як зробити пастилу з яблук, можна більше дізнатися про її користь, а також різні способи приготування.
Для приготування підходять багато плодів, наприклад смоква. Але саме яблучні ласощі поєднують приємний смак з користю. Тому є кілька причин:
На відміну від багатьох сучасних насолод, пастила буває по-справжньому корисною. Головне, приготувати її правильно. Тим більше, що зробити це можна декількома способами.
Для такого рецепту можна використовувати сирі яблука без попередньої термічної обробки. Це причина, через яку яблучна пастила в сушарці виходить більш корисною: немає впливу високої температури, тому зберігається більше корисних речовин і вихідного приємного аромату.
Покрокова інструкція для приготування:
Якщо сушарка поставляється без піддону, зробіть її самостійно і розкладіть по решітці. Як вихідний матеріал підійде звичайний пергамент.
Ймовірно, найпростіший (хоч і не найшвидший) спосіб приготувати вдома солодкий подарунок чи частування для своєї сім'ї. Рецепт пастили з яблук із приготуванням у духовці існує вже багато десятків років і за цей час особливо не змінювався.
Ось що знадобиться зробити:
Найпростіший варіант - кухонними ножицями розрізати пласт продукту, що вийшов, на смуги. Тоді пергамент простіше зняти, щоб кожну порцію згорнути окремим рулоном.
Цукор або цукрова пудра — найпоширеніший компонент, особливо коли використовують яблука кислих сортів. Але якщо ви більше любите корисні, а не тільки смачні насолоди, то вам більше підійде рецепт пастили без цукру. Смак вийде кислішим, зате в користі можна не сумніватися.
Поради для любителів такої пастили:
Не всім подобається пастила без цукру. Деяким її смак здається надто кислим. Проте калорійність у результаті помітно знижується, і перекусити такою пастилою без побоювань можна навіть увечері.
На відміну від яблук, у яких міститься природна волога, пастила з яблучного пюре зберігається набагато довше – тижнями та місяцями. Відмінний спосіб нагадувати собі про смак літа навіть узимку. Головне, не тільки приготувати натуральну пастилу правильно, а й дотримуватися правил зберігання.
Основні рекомендації:
Тару можна вибрати на свій розсуд. Найкращим варіантом вважаються скляні банки. Вони пастилу складають, згортаючи рулетиками і перекладаючи окремі шари папером. На дно банки теж кладуть папір чи пергамент. Найгірший варіант для зберігання — поліетиленовий пакет: у ньому пастила найшвидше псується, стає липкою.
Є й інші варіанти:
Використовуючи мішечки, тканину просочують розчином солі та ретельно сушать, щоб не допустити появи шкідників. У будь-якій тарі шари пастили обов'язково прокладають пергаментом або папером, щоб вони не злипалися один з одним, поки зберігаються.
Процес приготування пастили не обов'язково має бути безперервним. Наприклад, можна приготувати пюре, а потім заморозити його, щоб потім дістати і зробити з нього пастилу.
Зберігають пюре в контейнерах із харчового пластику із щільними кришками. Наповнювати тару цілком не треба: має залишитися трохи місця, адже пюре збільшиться в обсязі. Заморожування проводять при -20 ° C, хоча можна і нижче.
Без охолодження та заморозки пастила зберігається півтора-два місяці, не втрачаючи смаку та харчових якостей. Головне, дотримуватись рекомендацій та зберігати продукт у закритій тарі, при температурі близько 15 °C та вологості до 60%.
Якщо залишати пастилу під сонячним промінням або просто на відкритому повітрі, вона висохне. Якщо помістити в холодильник – швидко стане липкою. А ось у морозилці продукт зберігається до року.
В середньому приготовлена за класичним рецептом натуральна пастила з яблук містить близько 300 кілокалорій на 100 г. Точна цифра залежить від того, який сорт плодів використовували, чи є цукор чи цукрова пудра у складі. Якщо яблука спочатку солодкі, а в процесі ще й додавали цукор, то калорійність може зрости і до 350 кілокалорій. А ось пастила з кислих яблук без цукру містить від 250 кілокалорій – різниця відчутна.
На відміну від духовки, дегідратор дозволяє зберегти максимум корисних властивостей вихідного продукту - яблук. Досягається рахунок сушіння без сильного нагрівання. Однак і чекати доводиться довше. Замість години або двох доведеться почекати 6-7 годин. Іноді трохи довше: якщо яблука були соковитими або якщо шар пюре для пастили виявився товстим.