0 грн
Зробити замовленняЗміст
2. Гарбузові чіпси в електросушарці
4. Як зробити гарбузові чіпси на сковороді
5. Як приготувати чіпси з гарбуза в мікрохвильовій печі
Не обов'язково обмежувати раціон за рахунок стандартних закусок із магазину. Ви можете, наприклад, самостійно приготувати чіпси в сушарці, в духовці, на плиті або в мікрохвильовій печі, щоб отримати смачні, ароматні ласощі. Як вихідний продукт підійде гарбуз з його неповторним смаком та набором корисних властивостей.
Викликаючи інтерес у справжніх гурманів, солодкі чіпси з гарбуза також багаті на мікроелементи, серед яких — фосфор, магній, кальцій, калій. У чіпсах зберігаються вітаміни групи B, A, що містяться в овочі. Останній, також відомий як бета-каротин, захищає організм від онкологічних захворювань.
У висушеному гарбузі залишаються харчові волокна, що покращують роботу кишечника. Закуска благотворно впливає на серце та судини, нирки та печінку, органи зору. Позитивний ефект від чіпсів спостерігається у людей, які страждають на порушення сну, грип, респіраторно-вірусні захворювання.
Електрична сушарка - пристрій, спеціально призначений для того, щоб зберігати закуски свіжими, не позбавляти їх аромату та корисних компонентів. Правильно приготовлений сушений гарбуз в електросушарці добре зберігається взимку, підходить як окреме частування та як складова частина різних страв - солодких та солоних.
Перш ніж готувати гарбуз, треба його почистити, вимити та висушити. Вже після цього його ріжуть скибочками та кладуть на холод під гніть протягом доби. У теплу пору року підійде холодильник, а восени чи взимку, за близької до нуля температури — балкон.
Коли готують солодкі чіпси, після гніту використовують наступний рецепт:
Готові до сушіння скибочки розподіляють по піддонах пристрою тонким шаром, залишаючи між часточками зазори два-три міліметри. Найкраще сушити гарбуз при 50 °C.
Приготування займає приблизно шість годин, але може відрізнятися залежно від температури, потужності пристрою та рівня вологи в кімнаті. Піддони важливо міняти між собою місцями.
Гарбузові чіпси повинні сушитися, а не пригоряти - за цим потрібно стежити. Більше звичайних ризикують підгоріти заготовлені за рецептом солодкі скибочки.
Попередньо гарбуз чистять від шкірки, витягують насіння та м'якоть. Після цього миють під проточною водою і витирають насухо паперовим рушником. Нарізають на тонкі часточки, по два-три міліметри кожна форма може бути будь-який. Гарбузові чіпси в духовці виходять хрусткими та легкими, якщо робити їх максимально тонкими.
Деко духовки застеляють пергаментом. Можна також побризкати на поверхню олією з оливок або кунжуту.
Задіяти олію не варто. Воно має впізнаваний аромат і впливає на смак їжі, з якою взаємодіє. Хоча хтось може, звісно, бажати саме таких змін.
Заготовлені часточки розкладають по деку, а духовку тим часом розігрівають до 90–100 °C. Найкраще, коли майбутні чіпси лежать не в два шари, а в один, і між ними при цьому є відстань у два-три міліметри.
У духовці скибочки сушаться в середньому дві години. Для цього достатньо підтримувати нагрівання на тому ж рівні в районі сотні за Цельсієм. Щоб чіпси не пригоряли, дверцята духовки залишають злегка відчиненими, а саму закуску періодично перевертають з одного боку на інший.
На відміну від попередніх способів, у цьому варіанті знадобиться панування - закуска буде солоною. Вибирають зазвичай гарбуза з твердою корою та великими плодами. Стандартний варіант панування - борошно та сіль, змішані приблизно в рівних пропорціях. Регулюючи кількість солі, готують чіпси з гарбуза на сковороді з більш менш солоним присмаком.
Частки отримують таким же способом, нарізають тонкі скибочки і вмочують у паніровку з обох боків. Сковороду розігрівають на плиті, додавши туди олію потрібного сорту: з оливок, кунжуту, гарбуза. За рахунок бажаної олії підсилюють смак та аромат чіпсів. Їх підсмажують до хрусткої скоринки, а потім викладають на блюдо.
Дістаючи готову солону закуску, страву перед цим застилають паперовим рушником. Воно вбирає зайвий жир, що залишився після обсмажування в олії.
Частки заздалегідь нарізають, як для сушіння в духовці. Окремо готують масло з оливок або кунжуту, щоб закуска в результаті мала потрібний смак і аромат.
Готові скибочки сушать у НВЧ-печі на блюді. Спочатку встановлюють гранично високу потужність та час до п'яти хвилин. Далі, потрібно почекати, поки чіпси з гарбуза в мікрохвильовій печі висохнуть з одного боку, потім перевернути їх. Якщо потужність виявиться надто високою і скибочки будуть сохнути надто швидко — треба знизити рівень прогріву.
Після цього чіпси продовжують перевертати, час обробки щоразу зменшують. Як тільки закуска досягне бажаної кондиції, її можна виймати.
Якщо мікрохвильова піч укомплектована підставками для гриля з металу, то можна приготувати більше чіпсів за раз. Частки викладають і на блюдо знизу, і підставку зверху. Обидва яруси обробляють маслом, щоб гарбуз не присмажувався до поверхні.
Спочатку процес швидкісніший, ніж приготування в сушарці, духовці або сковороді. Але самі мікрохвильові печі зазвичай не такі великі за обсягом. До того ж потрібно заготовити невелику початкову партію гарбузових чіпсів, щоб точно знати, з якого рівня потужності та з якого часу приготування починати щоразу. Це залежить від моделі та конструкційних особливостей пристрою.
Знаючи, як сушити гарбуз у сушарці, в духовці, на сковороді та у НВЧ-печі, необхідно також правильно зберігати вже приготовлену закуску. У такому разі вона не втратить корисних речовин, максимально довго не зіпсується. Головні критерії:
Готові чіпси з гарбуза допускається зберігати при кімнатній температурі. Але тоді граничний термін зберігання зазвичай не перевищує одного місяця. При зберіганні в коморі або льоху гарбузові чіпси зазвичай не втрачають смаку та корисних властивостей усю зиму.
Хочете, щоб з гарбуза виходили не лише свіжі страви, а й смачні, а головне корисні закуски? Домогтися цього неважко, якщо приготувати чіпси з гарбуза в сушарці, в духовці, на плиті або в мікрохвильовій печі.